TAKA-DER Sigortada Güçlü İşbirliği

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz ve Bereket Sigorta Genel Müdürü Mahmut Güngör, Tapu ve Kadastro Çalışanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Demir, Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı’yı makamında ziyaret etti. Ziyarette kurumlar arasındaki işbirliği ve Takader Sigorta konuları ele alındı. 

Poyraz, gelişen teknolojide data kullanımın ve hızlılığın arttığını, Tarımsal verimliliğin artırılması için birçok veriyi kullandıklarını ve bunların içinde coğrafi bilgi sistemlerinin de önemli olduğunu belirtti. Kaliteli üretimin artması amacıyla sürekli olarak üreticilere destek verildiğini belirtti. Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahretin Poyraz da Tapu ve Kadastro Çalışanları Derneği ile Tarım Kredi Kooperatifleri’nin işbirliklerinin artarak devam edeceğini ve bundan çok memnun olduklarını ifade etti.

Daha sonra Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü arasındaki işbirliğinin artırılması konularında görüş alışverişinde bulunuldu.

Yaklaşık 2 saat süren görüşmede Genel Müdür Adlı, Takader Sigorta’nın kurum çalışanları için önemli ve büyük proje olduğunu kaydetti. 

Genel Müdür Mehmet Zeki Adlı, “Tapu ve Kadastro Çalışanları Derneğinin kurumumuz için önemli bir Sivil Toplum Kuruluşu. Bu güne kadar çok faydalı işler başardılar ve inanıyorum ki bu başarılı işlerine yenilerini ekleyerek yollarına devam edecekler. Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Emre Demir nezdinde yönetim kuruluna, İl ve İlçe temsilcilerine emeklerinden dolayı takdir ve teşekkürümü ifade etmek istiyorum. Kurumumuz ve personelimiz lehine yapılan bu tür çalışmaları her daim destekleyeceğimizi de yeri gelmişken ifade etmek istiyorum” diye konuştu. 

Söz konusu buluşmadan duydukları memnuniyeti ifade eden TAKA-DER Yönetim Kurulu Başkanı Demir de, Tapu ve Kadastro Genel Müdürümüz Sn. Mehmet Zeki Adlı’nın sayesinde Covid-19 sürecinde de ön plana çıkan Tapu ve Kadastro kurumu teknolojiyi en iyi kullanan kurum olmuştur. Bizlerde üstümüze düşen yapmak zorundayız. Web Tapu ile işlem başvuruları saniyeler için yapılırken Başvuru esnasında bildirilmesi gereken Deprem Sigortası Poliçesi eksikliğini gidermek için geliştirdiğimiz yazılım ile 1 dk içerisinde Deprem Sigortası Poliçeleri de güvenli bir şekilde yapabilecekler. Ayrıca TAPU KADASTRO SİGORTA’nın, Tapu ve Kadastro Çalışanları Derneği Yardımlaşma ve Dayanışma Sandığı Yönergesinde belirlenen Sosyal Yardımlar, Şahsi Tasarruf Fonu ve Mesleki Risk Sigorta Fonu’na katkı sağlamak ve Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü personeline DASK, Kasko, Trafik Sigortası, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Hayat Sigortası, Konut sigortası gibi sigortacılık faaliyetlerinde indirimli ve güvenli hizmet sunmak için gibi önemli hizmetleri sağlayacağının altını çizdi. 

Daha sonra, Bereket Sigorta A.Ş. Genel Müdürü Mahmut Güngör ile Tapu ve Kadastro Çalışanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Demir arasında “Takader Sigorta Aracılık Hizmetleri Acentesi” münhasır acentelik anlaşması imzalandı. 

TAKADER ile SİGORTA İŞLEMLERİ BİR DAKİKADA BİTECEK

Kısa adı Taka-Der olan Tapu ve Kadastro Çalışanları Derneği hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Artık gayrimenkul satın alırken istenilen Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) gibi işlemleri Takader Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd.Şti’ın geliştirmiş olduğu Telefon Şubesi, Mobil Uygulama ve internet sitesi yazılımları ile 1 dakika içinde halledebilme imkânı sağlanacak.

1 DAKİKADA KASKO, TRAFİK VE DASK POLİÇELERİ NASIL YAPILIYOR?

Takader Sigorta Aracılık Hizmetleri Limited Şirketi (Taka-Der Sigorta) hem kurum personeli hem de vatandaşların işlem sırasında eksiklik olarak ortaya çıkan DASK talepleri karşılamak,kolaylık sağlamak hem de kurum personellerine Trafik, Kasko, Tamamlayıcı Sağlık, Hayat Sigortası, Konut Sigortası gibi poliçelerde indirim sağlayarak bütçelerine katkıda bulunmayı hedefliyor. 

www.tapukadastrosigorta.com adresinden güvenli bir şekilde yalnızca 1 dakika içerisinde Kasko, Trafik ve DASK poliçesi yapılıyor. 

Ayrıca 0850 622 69 52 nolu çağrı merkezi aracılığı ile hızlı bir şekilde tüm talepler cevaplanıp karşılanabiliyor. 

Çağrı Merkezinde görevli 20 personel hafta içi 08:00- 17:00 saatleri arasında telefon üzerinden 1 dakika içinde poliçe kesebiliyor ve poliçe numarası sigortalıların mobil telefonuna kısa mesajla gönderiliyor; poliçenin sureti ise mail ortamında sigortalıya yine aynı dakika içerisinde gönderiliyor. 

Eğer kişi isterse kendisi www.tapukadastrosigorta.com adresine girerek anında poliçe de yaptırabiliyor.

Amacı kişinin hayatta karşılaşma ihtimali olan risklere karşı hasarlarını güvence altına almak olan hizmetin bir başka hedefi de, Mesleki Risk Sigortasını hayata geçirmek.

Başta Tapu ve Kadastro çalışanları olmak üzere sigorta aracılık hizmetinde bulunacak olan kısa adı Taka-Der olan Tapu ve Kadastro Çalışanları Derneğine bağlı, Taka-Der Sigorta Aracılık Hizmetleri Acentesi faaliyetlerine başladı. Taka-Der üyelerine özgü, indirimli ve avantajlı Kasko, Trafik, Konut, DASK poliçeleriyle ön plana çıkmakta olup, yapılan web, mobil ve çağrı merkezi entegrasyonları sayesinde birçok poliçe işlemi 1 dakikalık süreden daha az bir zamanda tamamlanabiliyor.