Hakkımızda

LOGODeğerli Meslektaşlarımız;

Birliğin, dayanışma halinde olmanın önemini bilmeyen yoktur. Özellikle bizim kurumumuzda bu yek-vücud olma haline çok fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Bu noktada çalışan arkadaşlarımızın ihtiyaç ve isteklerinin ifade edilmesi ve ilgili/yetkili mercilere ulaştırılabilmesi de çok önemlidir.

İşte bizler Tapu ve Kadastro Çalışanları Derneği olarak bu iki önemli konuda işlerin tam da gerektiği gibi yürümediğini gördük.

Gördük ki derdimizi ifade etmek, ihtiyaçlarımızı karşılamak  konusunda bizim önümüze düşenler; başka meşgalelerinden dolayı istediğimiz gibi sesimiz soluğumuz olamamışlar. Bizim sıkıntılarımızı, endişelerimizi bizim gibi hissedip taşıyamamışlar.

Tapu ve Kadastro Çalışanları Derneği olarak bizler de kendi koşuşturmamız içinde “kendi derdimizi en iyi biz anlatırız” düşüncesiyle yola çıktık. Bugün ise birkaç inanmış, gönül vermiş dostumuzla başladığımız yolda bir hayli mesafe kat etmiş; ülkemizin dört bir yanında emek veren arkadaşlarımızın teveccühünü kazanmış durumdayız.

TAKA-DER olarak bizler;

  • Arkadaşlarımız ve aileleriyle sosyal aktiviteler organize ederek işyerimizdeki stresten kurtulmayı,
  • Arkadaşlarımız ve aileleriyle mesai saatlerimizin ötesinde de birlikte olarak işyerimizdeki dayanışma ve yardımlaşmayı artırmayı, hatta birbirimize tahammül etmeyi kolaylaştırmayı,
  • İllerimizde, bölgelerimizde veyahut ülke sathında gerçekleştirdiğimiz indirim protokolleri ile küçük ama samimi mali dokunuşlarla kazancımıza katkı sağlamayı,
  • Dijital platformlarda veya sosyal medya aracılığı ile her türlü kurumsal bilgi-görüş ihtiyacını karşılamayı,
  • Kurumsal mutfakta iş ve işleyişin ilk muhatabı olan bizlerin, çalışma hayatımızı kolaylaştırmak ve arkadaşlarımızın iş yükünü azaltmak için ürettiğimiz proje ve önerileri Genel Müdürlük makamına sunmayı,
  • Kurumumuzun ve dolayısıyla devletimizin vatandaşlarımız karşısında gülen yüzleri olan biz Tapu ve Kadastro Çalışanlarının üzerlerine aldığı sosyal sorumluluk projeleri ile (Kızılay’a kan bağışı, LÖSEV’e ve Çocuk Esirgeme Kurumu’na destek, seçili okullara Kütüphane kurmak vb. ) insanlığımızı, insanlarımızla paylaşmayı,
  • Adlî vakalarda, anlaşmaya vardığımız avukatlarımız aracılığı ile en kısa zamanda ve en uygun maddi harcamayla en kaliteli hizmeti almalarını sağlamayı amaçlamaktayız.

Bu nedenlerle bizler siz kıymetli dostlarımızın da TAKA-DER ailesi içierisinde yer almanızı istiyoruz. Birlikten KUVVET doğar. HAKLI olan biz Tapu ve Kadastro Çalışanları’nın KUVVETlenmesiyle elde edemeyeceği BAŞARI yoktur.

Misyonumuz:

TKGM çalışanlarının bir aile ortamı huzuru içerisinde birlik beraberlik ve dayanışma çerçevesinde çalışmasını sağlamak.

Vizyonumuz:

TKGM çalışanlarının sosyal ve maddi olanaklarını iyileştirmek, maksimum kalite minimum ücret ile karşılmak, kurum kültürü ile aile ortamını yakalamak, Sosyal Ekonomik güvenlik şemsiyesi oluşturmak ve TKGM çalışanları ve emeklerinin vazgeçilmez dayanağı olmak.